Postanowienia noworoczne czas zacząć! Niezwykle przydatny portal w nauce języka – Lang-8.

Zapewne wielu z was obiecało sobie w nowym roku podszkolić znajomość języków obcych. Niezależnie czy to matura, chęć poznania obcej kultury czy zagraniczny wyjazd. Wszystkim tym rzeczom przyświeca jeden cel – nauka języka obcego. Jak się do tego zabrać? Jak się do tego zmotywować? Jest na to jeden, sprawdzony sposób!

Nowy rok jest idealną okazją do składania noworocznych postanowień. Wiele z nich przestaje być realizowane już po pierwszym miesiącu. Brakuje nam motywacji? Dlaczego nagle prze – stajemy biegać, zaczynamy na nowo popalać papierosy, odkładamy książki językowe? Przyczyny mogą być różne, ale najważniejsze jest aby jak najintensywniej wykorzystać noworoczną motywację! Jeśli chodzi o języki obce, ostatnio zarejestrowałem się na stronie Lang-8 i bardzo ale to bardzo zachęcam do jej wypróbowania!

Rejestrując się na stronie Lang-8 uzyskujemy dostęp do tysiąca osób uczących się języków obcych z całego świata! Główną filozofią tego portalu jest publikowanie na jej łamach tekstów pisanych w języku, którego się uczymy. Następnie, rodzimi użytkownicy języka w jakim został opublikowany nas tekst – poprawiają go, jeśli są w nim oczywiście jakieś błędy 😉

W ten sposób możemy na bieżąco kontrolować swoje postępy w nauce języka. Lang-8 rozwija jedną z ważniejszych umiejętności językowych – mianowicie „pisanie”. Jest to tym bardziej  niezbędne przy maturach i certyfikatach językowych.

Funkcjonowanie portalu ma też drugi aspekt – „nauczycielski”. Na Lang-8 jest mnóstwo osób uczących się języka polskiego. My także – po zarejestrowaniu – możemy poprawiać/sprawdzać teksty napisane w naszym języku. To miłe uczucie przyglądać się jak obcokrajowcy „walczą” z naszą gramatyką 😀 I mówiąc szczerze bardzo dobrze im to wychodzi ( w niektórych przypadkach nawet świetnie). Dlatego zabawmy się w polonistę i sprawdzajmy, sprawdzajmy, sprawdzajmy 😀

Ostatnią istotną możliwością jaką daje nam Lang-8 jest wirtualny-mailowy-facebookowy kontakt z rodzimymi użytkownikami języka, jakiego się uczymy. Takie osoby mogą być ogromną dawką wiedzy i wsparcia przy nauce języka obcego. Dzięki stronie Lang-8 i kontaktowi z obcokrajowcami, chętniej będziemy się uczyć języka. Dzięki temu możecie wzajemnie się wspierać i motywować! Postęp GWARANTOWANY 😀

Dlatego jeszcze raz zachęcam Was do wypróbowania portalu Lang-8! Dajcie znać czy ta strona przypadła wam do gustu J A może znacie jakieś inne tego typu portale? Koniecznie dajcie znać! Z chęcią je wypróbuje! Poszerzajcie swoje horyzonty! ORIENTUjcie Się w każdej sytuacji!

Reklamy

6 thoughts on “Postanowienia noworoczne czas zacząć! Niezwykle przydatny portal w nauce języka – Lang-8.

  1. lemondepleindesurprises pisze:

    Kiedyś również zarejestrowałam się na tej stronie. Uważam, że jest przydatna w nauce języków obcych, jednak ostatnio nie mam zbyt wiele czasu, aby coś tam umieszczać.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s